FAQs

Su ısıtıcım neden hemen devreden çıkıyor?

Musluktan akan sularımızın içinde kireç vardır ve bu suyun içindeki kireç miktarı oturduğumuz bölgeye göre değişiklik gösterir. Su ısıtıcınızın dibini kireç kapladığı zaman suyu kaynatmadan otomatik olarak kapanır. Su ısıtıcınızı kireçten arındırmak için 1. maddedeki uygulamayı yapmanız yeterlidir, bu şekilde su ısıtıcınız sorunsuz bir şekilde çalışmaya devam edecektir ve ürünün ömrü uzayacaktır

 

Su ısıtıcımın devamlı kaynaması ve durmamasının sebebi nedir?

Tüm su ısıtıcılarının buhar kaçışını önlemek ve durmasını sağlamak için ısıtıcının ön su akan bölümünde filtre vardır, bu filtre bazı modellerde çıkartılıp takılabilen bazı modellerde de sabit gövdeye monte edilmiştir. Ürünün düzgün bir şekilde çalışıp durması için bu filtrenin yerinde olması,deforme olmaması ve kapağın kapalı olması gerekmektedir(filtre yerinde takılı, deforme olmamış ve yinede kaynayıp devreden çıkmıyorsa yetkili servisimize göstermeniz gerekmektedir

 

Su ısıtıcım neden kararmış durumda?

Musluktan akan sulardaki demir oranı bölgeden bölgeye göre değişir. Bu kararma da bu demir oranına göre değişir. Kireç arındırma işlemini burada da uygulayabilirsiniz.

 

Su ısıtıcımdaki kireçten nasıl kurtulabilirim?

Zamanla kullanılan suyun içerisinde bulunan kireç, ısıtıcı tabanı üzerinde birikip yanarak kahverengi bir kat oluşturarak ısıtıcınızın verimini düşürecektir. Yumuşak kireçlenme fırça ile kolayca temizlenebilir. Tortulanmış sert kireçlenmeyi ise piyasadan satın alınabilecek ev aletleri için satılan kireç çözücüler veya sirke ile temizleyebilirsiniz. Kireç çözücü ile temizlemek için; cihazınızda bir miktar suyu kaynattıktan sonra, kireç çözücüyü kaynamış suyun içine karıştırın. Bir süre bekledikten sonra ısıtıcınızı 2-3 dk. daha kaynatarak içini boşaltın ve 2-3 kez temiz su ile yıkayın. Beyaz sirke ile temizlemek için; cihazınızı yarım litre beyaz sirke ile doldurarak 1 saat bekletiniz, daha sonra sirkeyi boşaltıp cihazınızı 2-3 kez temiz su ile yıkayınız.

 

Su ısıtıcımdaki filtreyi nasıl temizleyebilirim?

Kireç tortularından kurtulma ve filtrenin kireçle tıkanmasını önlemek için filtreyi sık sık musluk altında temizleyin. Ayrıca limonlu suda veya beyaz sirkede bekleterek de filtrenizi temizleye bilirsiniz.

 

Ütümde ne tür su kullanmalıyım?

Ütülerimizde normal musluk suyu ve içtiğimiz sulardan kullanabilirsiniz, ayrıca ütüde bulunan kendini temizleme fonksiyonunu düzenli olarak kullanınız.

 

Dikey ütüleme nasıl yapabilirim?

Eğer ütünüzde dikey ütüleme özelliği varsa; buhar püskürtme sistemini, ütünüzü dikey pozisyonda tutarken de kullanabilirsiniz. Bu özellik askıda bulunan elbiselerin, perdelerin vb. kırışıklıklarının giderilmesinde faydalı olur. Ütünüzün termostat ayar düğmesini Max. konumuna getiriniz. Dikey pozisyonda ütüleyeceğiniz elbise veya perdenin karşısında tutunuz. Şok buhar düğmesine basınız.

 

Ütümün tabanı neden yapışıyor?

Ütü tabanının yapışması genel olarak ütünüzün ısısı kumaşınıza göre fazla olduğu için olacaktır. Bunu önlemek için uygun kumaşlar için uygun ısı ayarını yapın

 

Ütümün tabanını nasıl temizlerim?

Ütünüzün kablosunu fişten tutarak prizden çıkarınız ve iyice soğuyana kadar bekleyiniz. Ütü tabanı üzerinde bazı kumaş artıkları olabilir. Bu yapışkan artıklar sirke-su karışımlı  ıslak kalın bir bez ile temizleyerek çıkarabilirsiniz. Daha sonra ütünüzün tabanını kuru bir bez ile kurulayın. Ütü tabanını temizlerken aşındırıcı nesneler kullanmayın. Ütünüzün dış yüzeyini nemli bir bez ile siliniz ve kuru bir bez ile de kurulayınız. Ütünüzü kesinlikle suya daldırmayın.

 

Suda neden plastik tadı var?

Plastik su ısıtıcılarının ilk kullanımında bu tarzda bir sorunla karşılaşılması çok normaldir. İlk kaynayan bu suyu dökün. Bir sonraki suda bu tat olmayacaktır. Eğer tat devam ederse, ısıtıcınıza Max seviyesine kadar su ilave edin ve içine 2 çay kaşığı karbonat ekleyin. Kaynatıp suyu boşaltın, sorun kalmayacaktır.

 

İlk kullanımdan sonra süpürgemin çekişi neden düştü?

Torbasız süpürgelerde hepa filtre kullanılmıştır,bu filtreler toz torbasından çok farklı olduğu için ilk kullanıldığında dahi çekim gücünün düşme olasılığı vardır.Tavsiyemiz her kullanımdan sonra bu filtreyi temizlemenizdir.Kullanım sıklığına göre ayda bir kez ılık su ile yıkayanız ve 6.aydan sonra yenisi ile değiştiriniz (yıkanılan filtre kesinlikle doğal ortamda kuruduktan sonra kullanılmalıdır,saç kurutma makinesi ya da diğer ısıtıcı cihazlarla kesinlikle kurutulmamalıdır.)

 

Tost makinemden ilk kullanımda neden duman çıktı?

Tüm rezistanslı ürünlerde ilk kullanımda duman çıkma olasılığı vardır bu gayet normaldir.

 

Et Kıyma makinesinin parçalarını nasıl yıkayabilirim?

Et kıyma makinesinin parçalarını normal bir şekilde elde yıkayınız, Kesinlikle bulaşık makinesinde yıkamayınız. Yıkadıktan sonra mutlaka kurulayıp saklayınız.