Tarman Group

Tarman Group; 80 yılı aşkın bir süredir ticari geçmişe sahip olup tekstil, çimento, gayrimenkul, elektrikli ev aletleri sektörlerinde faaliyet göstermektedir.

Tarman Group tekstil sektöründe 1925 yılından beri faaliyet göstermekte ve Tarman Tekstil A.Ş.  halen Türkiye’nin önde gelen tekstil firmalarının distribütörlüğünü yapmaktadır.

Türkiye’nin saygın ve en eski tekstil fabrikalarından biri olan İpekiş Mensucat T.A.Ş., Tarman Group bünyesinde bulunmaktadır. Temelleri Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından atılmış olan İpekiş Mensucat T.A.Ş, halen Paris, New York, Londra, Milano gibi dünya moda merkezlerinde faaliyet gösteren ünlü markalara özel üretim yapmaktadır. Ayrıca yurt içinde de saygın hazır giyim markalarına özel kumaş koleksiyonu üretmektedir.

Tarman Group çimento sektöründeki faaliyetlerine 1967 yılında Ankara’da Baştaş Çimento ile başlamıştır ve 40 yılı aşkın bir süredir ülkemizin köklü çimento fabrikalarına ait hisseleri iştirakleri içerisinde bulundurmaktadır.

Tarman Group, gayrimenkul sektöründeki faaliyetlerini mülkiyeti kendine ait gayrimenkulleri seçkin ulusal ve uluslararası firmalara uzun vadeli kiraya vererek gerçekleştirmektedir.

Tarman Group bünyesindeki M.T.M Gayrimenkul İnşaat Tekstil İç ve Dış Tic. A.Ş., İstanbul ve İzmir bölgelerinde ağırlıklı olarak faaliyet gösterirken, Tarman Gayrimenkul İnşaat Turizm San. ve Tic. A.Ş. ise ağırlıklı olarak İstanbul ve Ankara’da çalışmaktadır.

2003 yılında Tarman Group bünyesinde kurulan Blue House markası kısa zamanda ev aletleri sektörünün vazgeçilmezlerinden biri olmuştur. Hayatı kolaylaştıran ev aletleri üretme amacıyla yola çıkan Blue House, 200’e yakın çeşit ve 300’ü bulan Teknik Servis altyapısı ile ev işlerinde müşterilerine kalite ve işlevsellikle beraber pratik çözümler sunmaktadır.